Dask Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

Dask Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Deprem ülkemizde 20 veya 30 yılda bir karşılaşılan kaçınılmaz bir gerçeklik. 1999 depremi sonrasında geliştirilen ve yapılması zorunlu olan DASK Poliçe sorgulama nasıl yapılır? Sigorta sürenizin bitmesine ne kadar var? Veya Dask yaptırmazsam ne olur?  Gibi sorulara yanıt bulacağınız makalemizi dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü poliçe süresi bittikten sonra her yönden büyük bir soruna karşı savunmasız kalıyorsunuz. Büyük Marmara depreminin ardından resmi rakamlara göre 50 bin civarında yurttaşımız yaşamını yitirdi ve yüz milyarlarca liralık maddi zarar oluştu. Telafi edilemeyecek can kayıpları dışında büyük çaplı maddi zararı karşılanabilmesi elbette hiç kolay olmadı.

Deprem Sigortası Olmayanlar Büyük Bir Güvenceden Mahrum Kalıyor

Özellikle evleri yıkılan ya da ağır hasar gören yurttaşlarımız çok büyük mağduriyetler yaşadı. Milyonlarca insanın evsiz kalmasına neden olan Marmara depreminin hemen ardından ortaya çıkan gerçekte şuydu ki; tamamen yıkılan veya ağır hasar gören konutların deprem sigortaları bulunmuş olsaydı yeni konutlar yapılana kadar kira bedelinin de içerisinde bulunduğu geniş çaplı bir güvence içerisinde yer alacaklarıydı. Üstelik mevcut yasaya göre Dask sigortası olmadan ev kiralamak, doğalgaz, su ve elektrik abonelikleri yapmak mümkün değildir. Elbette bu tip yaptırımlar Dask (deprem ve afet sigortası) yapılmasını teşvik etmek amacını taşıyor. Ayrıca yasal olarak yapılması zorunlu olan bu sigorta türünde keyfiyet söz konusu değildir

DASK Poliçe Sorgulaması Oldukça Kolay Bir Şekilde Yapılabiliyor

Daha önce hiç yaptırmadıysanız veya mevcut poliçe süreniz dolmak üzere ise tek yapmanız gereken dask.gov.tr internet adresine girerek T.C kimlik numaranız, konutunuzun veya işyerinizin bulunduğu il ve ilçe bilgilerini girdikten sonra sistemin size verdiği güvenlik kodunu yazmanız Dask poliçe sorgulaması için yeterli olacaktır. Sistem size bilgilerinizi yazdığınız söz konusu il ve ilçede bulunan taşınmazınıza ait sigorta olup olmadığını anında bildirecektir. Eğer Dask poliçeniz bulunmuyorsa mümkün olan en kısa sürede sigorta acentenize başvurarak hemen yaptırmanız da çok büyük yarar var. Çünkü bir felaketle ne zaman karşılaşılacağı bugünkü teknolojiyle sadece birkaç dakika önceden biliniyor ve felaket sonrasında geriye yönelik bu sigortanın yapılamayacağı gerçeğiyle baş başa kalacaksınız. Umarız hiçbir zaman böyle bir durumla karşılaşmazsınız Esen kalınız.

#DASKPoliçeSorgulama #PoliçeSorgulama #DaskSigortası #DepremSigortası #Deprem #Sigorta #DlgSigorta #Dlg #SakaryaSigorta

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

BU SAYFAYI PAYLAŞ


Müşteri Yorumları

Sizleri de DLG Sigorta farkını yaşamaya davet ediyoruz.

Memnuiyetinizi, istek ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşınız. Düşünceleriniz bizim için çok değerli...