Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi Kaza Sigortası

 

Tüm gerçekliğiyle hayat, bazen tatlı, bazen de acı yanlarıyla bize yüzünü gösterir. İşte bu acı tecrübelerden yola çıkarak ferdi kaza sigortası yaptırmak ve geleceğe dair öngörüde bulunmak bu acı tecrübelerle karşılaşıldığında hazırlıklı olmak anlamını taşıyor. Çünkü bu sigorta türü sadece genel hatlarıyla bile çok sayıda teminatı bir arada barındırıyor. Sözgelimi ferdi kaza sigortası genel hükümleri içerisinde yılan ve haşere sokmasın etkisi ile meydana gelen zehirlenmeler bile teminat altına alınıyor. Üstelik sigortanın kapsamı ve süresini kendiniz belirleyerek çok daha genişletilmiş bir teminattın yararlanmanız pekâlâ mümkün.  

Ferdi Kaza Sigortası Neleri Kapsar?

Vefat ve daimi maluliyet gibi olağanüstü durumlarda devreye giren ferdi kaza sigortası tarifsiz acıların yaşandığı bir dönemde çok önemli bir destek sağlıyor. Dolayısıyla ferdi kaza sigortası neleri kapsar? Gibi soruların tam olarak karşılık bulabilmesi için dilerseniz teminatları maddeler halinde sizlere aktaralım;

  • Vefat teminatı
  • Daimi maluliyet teminatı
  • Kazaya bağlı olarak gelişen tedaviler
  • İsteğe bağlı ek teminatlar
  • Gündelik iş göremezlik teminatı

Olarak 3 gruba ayrılan ferdi kaza sigortası ani gelişen ve elde olmayan imkânlar neticesinde fiziki olarak gördüğünüz her türlü bedeni zararı teminat içerisinde kabul eder. Tabii poliçe sahibinin hayatını kaybetmesi durumunda söz konusu teminatlar yasal mirasçılar mirasçılara ödenir. Bu noktada çok kısa bir hatırlatma yapmakta fayda var. Ferdi kaza sigortalarında kişinin yaşı ve mesleği gibi faktörler sigorta fiyatlarında aşağı veya yukarı değişikliklere neden olmaktadır. Bunun yanı sıra her sigortada olduğu gibi mağduriyetin derecesi poliçede taahhüt edilen tutar ile orantılıdır. Bir bakıma ferdi kaza sigortası ile kendinizin belirlediği bir genişlikte kapsam ve buna bağlı olarak poliçede ödemeniz gereken primi yine kendinizin oluşturduğunuzdur. Sağlıklı ve kazasız günler diliyoruz.

#ferdikazasigortası #ferdikazasigortasınelerikapsar #sigorta #sigortahizmetleri #sakaryasigorta #dlgsigorta

 

 

 

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

BU SAYFAYI PAYLAŞ


Müşteri Yorumları

Sizleri de DLG Sigorta farkını yaşamaya davet ediyoruz.

Memnuiyetinizi, istek ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşınız. Düşünceleriniz bizim için çok değerli...