Geri Ödemeli Hayat Sigortası

Geri Ödemeli Hayat Sigortası

 

Doğumla başlayan her yaşamın bir gün sona ermesi kaçınılmaz bir gerçeklik. Bu bağlamda diğer hayat sigortalarından farklı bir konsepti bulunan geri ödemeli hayat sigortası aslında belirlenen yaş aralığından sonra sigortalının yaşaması durumunda kendisi, vefat durumunda ise sevdiklerini kapsar. Elbette hiç kimse düşünen, hayal eden, sevinen veya duyguları olan bir canlının yaşamının sona ermesini istemez. Ancak öyle zamanlar olur ki hayatın sonlanması ani ve beklenmedik bir zamanda gerçekleşir. Böyle bir durum kişinin tüm yakınları ve sevenlerini üzdüğü gibi aynı zamanda maddi olarak sıkıntılı süreçlerin yaşanmasına neden olabilir. Dolayısıyla henüz 18-53 yaş aralığındaysanız bu sigorta türünü değerlendirebilirsiniz. Bu noktada konuyu hemen detaylandıralım. Geri ödemeli hayat sigortası sadece ölüm halinde elde edilen bir geri ödeme şekli değildir. Şayet poliçe sahibi belirlenen sürede yaşamına devam ediyorsa bu sigorta ilave bir ek gelire dönüşmektedir.  


Geri Ödemeli Hayat Sigortası İle Yaşama Çok Daha Güvenle Bakın
Her bütçeye uygun olarak dizayn edilen geri ödemeli hayat sigortası yaşamın kötü sürprizlerine karşı hazırlıklı olmanızı ve geleceğe çok daha güvenle bakabilmenizi sağlıyor. Yasal olarak dayanağını hayat sigortaları genel şartları çerçevesinde alan geri ödemeli hayat sigortası temel olarak;

 

  1.     Vefat durumunda sigortalının lehtarlarına yapılan ödemeler
  2.     Hayatta kalması durumunda bizzat kendisine yapılan ödemeler. 
  3.     53 yaş sonrasında 12 yıllık bir teminatı kapsar
  4.     Toplam sigorta süresi 20 yıldır


Şeklinde dört basit kurala dayanmaktadır. Tabii pek çok hayat sigortasında olduğu gibi reşit olmak kaydıyla dileyen bu sigorta çeşidini bizzat kendisi yapabilir. İlave bir hatırlatmada daha bulunalım; yukarıda belirttiğimiz gibi bu poliçenin düzenlenebilmesi için 18 yaşını tamamlamış olmak ve 53 yaşını aşmamış olmak şartları aranır. Dolayısıyla geri ödemeli hayat sigortasını diğer hayat sigortalarından ayıran özelliklerden biri yaş sınırlaması olmasıdır. Lütfen aklınıza takılan sorular için internet sitemizde bulunan iletişim seçeneklerinden ulaşınız. Uygun fiyatlarımız ve çeşitli kolaylıklar sağladığımız aylık ödeme planları hakkında sizleri detaylı olarak bilgilendirelim. Yaşamınıza en az sizin kadar değer veren kuruluşumuz sağlıklı ve mutlu günler diler.
 

#geriödemelihayatsigortası #hayatsigortası #sigortahizmetleri #dlgsigorta #sakaryasigortafirması

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

BU SAYFAYI PAYLAŞ


Müşteri Yorumları

Sizleri de DLG Sigorta farkını yaşamaya davet ediyoruz.

Memnuiyetinizi, istek ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşınız. Düşünceleriniz bizim için çok değerli...