Karavan Kasko Sigortası Ne İşe Yarar?

Karavan Kasko Sigortası Ne İşe Yarar?

 

Karavanlar son zamanlarda değişen tatil alışkanlıkları ile hayatımıza giren önemli araçlar arasında yer alıyor. Hali hazırda dünya da son derece yoğun kullanımı olan karavanların ülkemizde son dönemde yükselişi karavan kasko sigortası kavramını da ortaya çıkartmıştır. Bu nedenle genel araç sigortası ile karavan kasko sigortasını bir mana da tutmak yanlış olacaktır. 

Karavan Kaskosu İle Kazanacağınız Ayrıcalıklar
Karavanlar çekicileri ile ayrı ayrı değerlendirilmelidir. Yani çekici aracın sigortasının ya da kaskosunun olması karavan bölümünün de sigortalı olduğu manasına gelmez. Aslında standart araç sigortası ve kaskosunun olduğu çekici için de sigorta şirketlerine karavan bağlantısı için bilgi verilmesi yasal zorunluluktur. 

Yasal düzenlemeler ile sınırları belirlenmiş olan karavanlar özel amaçlı taşıt olarak söz konusu kanunun 3. Maddesinde yer alan kamp taşıtı olarak tanımlanmıştır. Kullanım mahiyeti ve kullanım amacı düşünüldüğü zaman standart araçlardan çok daha fazla riske maruz kalmaktadırlar. Bu nedenle gerek mutfak kazaları gerekse farklı kaza olasılıkları düşünüldüğünde Dlg sigorta kapsamında karavanınızı sigortalattırmak sizin için huzur sağlayacaktır. 

Karavan Kaskosunun Kapsadığı Ülkeler
Karavan Kaskosu yaptırmak sadece yol güvenliği için değil aynı zamanda ülke değişiklikleri de söz konusu olduğunda gereklidir. Çünkü bir aracın sadece çekici sigortası ile yolculuk yapması yurt içinde araç sigorta kurallarına aykırı olsa da cezai işlem gerektirmez. Fakat söz konusu karavan araç ruhsatına işlenmiş durumda ise ve buna rağmen sigorta poliçesinde karavan için bir bölüm hazırlanmamışsa yurt dışına çıkış imkansız olurken, aynı zamanda yurt içinde cezai işlem ortaya çıkmaktadır. 

Karavan sigortası söz konusu olduğu durumlarda sadece bir eşyanın sigortalanmadığı aynı zamanda oluşacak risklerin son derece pahalı sonuçlar doğuracağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu nedenle yapılacak olan sigortalatma işlemi sizin için gelecekte güvence oluşturacaktır. 
 

#karavankaskosigortası #karavan #karavankaskosu #sigortalamaişlemi #sigortahizmetleri #dlgsigorta #sakaryasigorta

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

BU SAYFAYI PAYLAŞ


Müşteri Yorumları

Sizleri de DLG Sigorta farkını yaşamaya davet ediyoruz.

Memnuiyetinizi, istek ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşınız. Düşünceleriniz bizim için çok değerli...