Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

 

Umulmadık bir anda gelebilecek bir kaza veya bir hastalık yaşamımızı bir anda altüst edebiliyor. Böyle bir olasılığa karşı her insanın özel sağlık sigortası neleri kapsar? Sorusunun yanıtı önceden bilmesi ve ihtiyaç olduğunda müthiş bir kurtarıcı görevi üstlenen bu sigorta türünü gelin birlikte tanıyalım. Öncelikle belirli bir risk grubu içerisinde bulunan kişilerin özel sağlık sigortası ile varsa mevcut güvencesini ikiye katlaması pekâlâ mümkündür. Çünkü genel olarak birtakım masraflar bu güvence kapsamında karşılarsa bile birçok eksik yönü bulunabiliyor. Tabi bu noktada özel sağlık sigortası, hiçbir sosyal güvencesi olmayan kişiler açısından gerçekten büyük bir kurtarıcı görevi üstleniyor ve kötü bir sürpriz karşısında aranıp bulunamayacak türden bir destek sağlıyor.

Özel Sağlık Sigortası Kapsamının Sınırını Siz Belirliyorsunuz
Hiç beklenmedik bir anda yaşamın karşınıza çıkaracağı olumsuz bir tablonun üstesinden gelmek en azından maddi açıdan hiç kolay bir durum değildir. Böyle zamanlarda kara gün dostu olarak tabir edilen özel sağlık sigortası devreye girerek tahmin edemeyeceğiniz ölçülerde teminatlar sizleri büyük bir yükün altına girmekten kurtarıyor. Şimdi dilerseniz özel sağlık sigortası neye yarar, nasıl avantajlar sağlar? Kısaca bir gözden geçirelim; 

Özel Sağlık Sigortası Çerçevesinde Teminatlar İkiye Ayrılmaktadır. 
Özel sağlık sigortasında genel hükümler çerçevesinde teminatlar iki şekilde gerçekleşiyor
Bunlardan;

1. Ayakta Tedavilerde

  • Klinik Muayene 
  • Röntgen
  • Fizik Tedavi
  • Tahliller
  • Klinik değerlendirme sonrasında yazılacak ilaçlar

Özel sağlık sigortasının ilk bölümünü oluşturuyor. 

2. Yatarak Tedavilerde

  • Hastanede yatarak kontrol altına alınması gerekli bütün durumlarda
  • Hastaneye yatış sürecinde ihtiyaç bulunan tüm tedavilerde
  • Radyoterapiyi veya kemoterapi tedavilerinde

Özel sağlık sigortası avantajlarından yararlanabilirsiniz. Zaten poliçe oluştururken bu kapsamı çok daha genişletebilecek seçenekleri dikkatli incelerseniz kendinize uygun bulduğunuz sağlık hizmetlerini işaretlediğinizde otomatik olarak sisteme girişi yapılan veriler nerede olursanız olun anında işlemlerin başlayacağı şekilde düzenleniyor.  Bu noktada çok kısa bir hatırlatma da bulunalım. Poliçe düzenleme esnasında işaretleyeceğiniz her bir farklı hizmetin özel sağlık sigortası fiyatlarını doğal olarak arttıracağını aklınızda bulundurmanız gerekiyor. Sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyoruz.
 

#sağlıksigortası #özelsağlıksigortası #sakaryasigortafirmaları #sigortahizmetleri #dlgsigorta

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

BU SAYFAYI PAYLAŞ


Müşteri Yorumları

Sizleri de DLG Sigorta farkını yaşamaya davet ediyoruz.

Memnuiyetinizi, istek ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşınız. Düşünceleriniz bizim için çok değerli...